Міськрайонна газета

"БЕЗПЕРЕРВНА ОСВІТА ВПРОДОВЖ УСЬОГО ЖИТТЯ - ВИМОГА СЬОГОДЕННЯ" - ДИРЕКТОР ЛЕБЕДИНСЬКОГО МІСЬКРАЙОННОГО ЦЕНТРУ ЗАЙНЯТОСТІ НАСЕЛЕННЯ МИКОЛА ПАДАЛКА

Йдеться як про традиційні форми професійного навчання, так і видачу ваучерів особам віком понад 45 років, котрі мають змогу знову сісти за студентську лаву та безкоштовно освоїти нову професію чи підвищити кваліфікацію. Більші можливості цьогоріч відкрилися й перед тими, хто здобувши певний професійний досвід, досі не міг його засвідчити офіційно. Відтепер такі особи можуть підтвердити результати неформального професійного навчання за робітничими професіями.

Фахівці служби зайнятості надають відвідувачам широкий спектр послуг з питань професійного навчання: стимулюють до освоєння актуальних професій та спеціальностей, до самозайнятості чи започаткування власної справи, ознайомлюють з формами навчання та освітніми програмами. Особлива увага приділяється молоді, довготривалим безробітним, батькам з малолітніми дітьми, інвалідам. Організація роботи центру зайнятості у цьому аспекті базується на вивченні планів економічного розвитку регіону, узагальненні потреб роботодавців у персоналі, налагодженні тісних контактів з місцевими підприємствами для укомплектування вакансій.

Упродовж 2013 року у Лебединському районі до профнавчання залучено 160 безробітних, які освоювали новий фах чи підвищували кваліфікацію під конкретне робоче місце. Кожний третій з числа осіб, що перенавчалися, потребував додаткових гарантій у сфері зайнятості.

Індикатором якості навчання є рівень працевлаштування. Понад 90% безробітних після закінчення курсів профпідготовки вже забезпечені роботою. Ще 25 представників вікової категорії «45+» отримали ваучери на навчання для підвищення конкурентоспроможності на ринку праці.

«У системі організації навчання визначне місце займає постійне розширення рівня знань спеціалістів центрів зайнятості. Адже вдосконалення фахової компетенції сприяє більш якісному виконанню функціональних обов’язків та позитивно позначається на результативності роботи» - говорить директор центру зайнятості. Цього року працівники центру зайнятості підвищували професійну обізнаність як через розгляд проблемних ситуацій на місцях, так і шляхом самоосвіти й участі у навчаннях, тренінгах, тестуваннях, які проводилися з ініціативи посадовців обласного центру зайнятості.