Міськрайонна газета

ПРО СТАН ОПТИМІЗАЦІЇ ШКІЛЬНОЇ МЕРЕЖІ У ЛЕБЕДИНСЬКОМУ РАЙОНІ

Школа, незалежно від місця розташування, повинна надавати якісну освіту. Пошук шляхів надання якісної освіти привів нас до необхідності проведення оптимізації шкільної мережі

З питанням щодо оптимізації шкільної мережі присутніх ознайомила  начальник відділу освіти райдержадміністрації Л.Дудченко в ході проведення чергової апаратної наради.

За її словами, мета оптимізації не в тому, щоб перекрити дітям доступ до отримання знань, а насамперед у тому, щоб дати школярам порівняно належні умови для навчання – тобто школу, в якій є теплий клас, нормальна їдальня, спортивна зала і головне – вищий рівень освіти. Адже не можна надати якісної освіти у школі, де навчаються кілька дітей і процес навчання відбувається за індивідуальною формою.

Процес оптимізації мережі малокомплектних шкіл є вимогою часу. Вартість навчання учня у малокомплектній школі є значно дорожча, а якість – значно гірша. Тому у відділі освіти затверджений план оптимізації мережі закладів загальної середньої освіти району на 2017 – 2022 роки.

Станом на 01.06.2019 року рівень завантаженості закладів загальної середньої освіти становить 40%. Із 18 шкіл 3 є повнокомплектними (Михайлівська ЗОШ І-ІІІ ст., Ворожбянський НВК: ЗОШ І-ІІІ ст. – ДНЗ, Великовисторопський НВК: ЗОШ І-ІІ ст. - ДНЗ), 5 закладів мають по 10 класів-комплектів, два по 9, а решта є малокомплектними.

 Загальна кількість дітей, для яких організовано індивідуальне навчання становить 68 учнів у 27 класах, при тому 24 із них навчаються у початковій школі в 11 класах.

У червні 2016 року рішенням шостої сесії сьомого скликання Лебединської районної ради  було реорганізовано: Курганський навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад в Курганський навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І ступеня – дошкільний навчальний заклад (річна економія коштів склала – 216,9 тис. грн.) та Боровеньківський навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад в Боровеньківський навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І ступеня – дошкільний навчальний заклад (річна економія коштів склала – 276,6 тис. грн.). Також припинено діяльність юридичної особи Гарбузівський навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад (річна економія коштів склала – 365,8 тис. грн.).

 Учні основної та старшої ланки, що проживають  на закріпленій території обслуговування загальноосвітньої школи І ступеня села Курган навчаються у Михайлівській ЗОШ І-ІІІ ступенів, для них організовано підвезення шкільним автобусом до місця навчання та у зворотному напрямку.

А для учнів 5-9 класів Боровеньківського НВК організовано підвезення шкільним автобусом до Будильського НВК.

Діти, які навчалися у Гарбузівському НВК здобувають знання у М.Висторопському НВК, підвезення здійснюється шкільним автобусом.

 Протягом 2017 року припинено функціонування Бишкінського НВК (річна економія коштів склала – 1203,1 тис. грн.), Підопригорівського навчально-виховних комплексу: загальноосвітня школа І ступеня – дошкільний навчальний заклад. Реорганізовано з пониженням ступенів три заклади:

Штепівський навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад у навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад (річна економія коштів склала – 172,5 тис. грн.);

Катеринівський навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад у навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І ступеня – дошкільний навчальний заклад;

Червленівський навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад у навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І ступеня – дошкільний навчальний заклад (річна економія коштів склала – 295,5 тис. грн.).

У зв’язку з даною реорганізацією учні Бишкінського НВК підвозяться до Ворожбянського НВК, учні 10-11 класів Штепівського      НВК – до Павленківського НВК, учні 5-11 класів Катеринівського НВК – до Гринцівського НВК, а от учні 5-9 класів Червленівського НВК підвозяться міським шкільним автобусом до закладів освіти міста Лебедин.

У 2018 році рішенням сесії Лебединської районної ради було припинено діяльність юридичної особи Боровеньківський навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І ступеня – дошкільний навчально-виховний заклад, реорганізувавши його шляхом приєднання до Будильського навчально-виховного комплексу: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад як філії цього опорного навчального закладу. Для дітей шкільного віку, які проживають на території Боровеньківської сільської ради, організовано підвезення до опорного закладу Будильський НВК.

У квітні 2019 року рішенням двадцять шостої сесії сьомого скликання призупинена діяльність юридичної особи Катеринівський навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І ступеню – дошкільний навчальний заклад (річна економія коштів складе – 1676,7 тис. грн.). Учні початкової ланки вищезгаданого закладу з 01 вересня 2019 року будуть організовано підвозитись до Гринцівського НВК.

Відповідно до плану оптимізації мережі закладів загальної середньої освіти району на 2017 – 2022 роки та у зв’язку з відсутністю контингенту учнів у травні 2019 року відділом освіти на розгляд чергової сесії Лебединської районної ради було винесено питання щодо закриття Курганського та Червленівського НВК. У разі проведення процедури закриття загальна економія кошів по Курганському НВК складатиме 955,8 тис. грн., по Червленівському НВК – 1 360,1 тис.грн.. На даній сесії рішення щодо закриття вищезгаданих закладів не було прийняте.