Міськрайонна газета

ПРО СТАН РЕФОРМУВАННЯ МЕДИЧНОЇ ГАЛУЗІ У ЛЕБЕДИНСЬКОМУ РАЙОНІ

Відповідне питання розглядалось в ході проведення чергової апаратної наради, що відбулась під керівництвом голови райдержадміністрації В.ХИМИЧА

За інформацією головного лікаря КНП«Лебединська центральна районна лікарня імені лікаря К.О. Зільберника» В.Шепіля, сьогодні в Україні відбувається реформування медичної галузі. Реформування медичної галузі передбачає, що медичним закладам надається більша самостійність у процесі децентралізації медицини шляхом автономізації.

Реформа змінює відносини в системі фінансування первинної медичної допомоги населенню. Держава розпочала напряму сплачувати кошти медикам і вимагає від них єдиного – надання якісних медичних послуг і прямої роботи з пацієнтами. Також пацієнти зможуть вільно обирати лікаря і, вочевидь, шукатимуть якісніші послуги та комфорт.

Із метою покращення надання медичної допомоги населенню Лебединська центральна районна лікарня зареєстрована в медичній інформаційній системі Хелсі.ua. На сьогоднішній день триває укладення договорів між населенням району та міста з сімейними лікарями щодо надання первинної медичної допомоги.

Станом на 01.06.2019 укладено 36118 договорів щодо надання медичної допомоги на первинному рівні, сімейними лікарями амбулаторії загальної практики сімейної медицини міста Лебедина укладено 27251 договорів, з них 8867 - мешканці сільської місцевості. 

Діяльність закладів охорони здоров’я району спрямована на реалізацію заходів, передбачених національними та місцевими програмами, планами соціально-економічного розвитку міста та району.

У березні 2019 року відбулися зміни в мережі закладів охорони здоров’я, що надають первинну медичну допомогу в Лебединському районі: закриті 4 фельдшерсько-акушерські пункти, 16 фельдшерських пунктів та 2 амбулаторії загальної практики сімейної медицини (с. Межиріч та с. Кам’яне) переведені в пункти здоров’я, 3 фельдшерсько-акушерських пункти (с. Голубівка, М. Бобрик та Катеринівка) переведені в пункти здоров’я.

Первинна медична допомога населенню району надається 1 амбулаторією загальної практики сімейної медицини м. Лебедин, 7-ми амбулаторіями загальної практики сімейної медицини (далі-АЗПСМ), які розташовані в сільській місцевості та 5 пунктами здоров’я.  

При АЗПСМ с. Штепівка, Михайлівка та Ворожба відкриті філії у населених пунктах с. Павленкове, с. Підпригори, с. Гринцеве, с. Курган та с. Бишкінь. Філії АЗПСМ, які розташовані в с. Курган та с. Бишкінь, стовідсотково утримуються за рахунок коштів відповідних сільських рад.

При АЗПСМ м. Лебедина, с. Будилка, с. М.Вистороп та с. Василівка створені кабінети невідкладної медичної допомоги з цілодобовим чергування для надання медичної допомоги населення м. Лебедина та Лебединського району.

Лікарі ЗПСМ стовідсотково забезпечені комп’ютерною технікою, всі АЗПСМ мають доступ до мережі Інтернет.

Проведене реформування первинної медичної допомоги дало можливість:

-          впровадити систему виписування електронних рецептів за програмою «Доступні ліки»;

-         підвищити заробітну плату лікарям та медичним сестрам ЗПСМ.

-         зменшити витрати на утримання мережі закладів, які надають первинну медичну допомогу шляхом переводу 2 АЗПСМ (с. Межиріч та с.Кам’яне) в пункти здоров’я та закриття неперспективних та малопотужних ФАП та ФП.

На сьогодні всі поточні видатки (крім оплати енергоносіїв) первинної медичної допомоги здійснюються за рахунок коштів, отриманих від Національної служби здоров’я України.

У рамках проведення медичної реформи на 2019 рік передбачено:

-         запровадити систему електронної реєстратури, що дасть можливість позбавитися черг пацієнтів до лікарів, оптимізувати роботу лікаря та іншого медичного персоналу (Для організації системи електронної реєстратури наявна комп’ютерна техніка, здійснюється навчання медичного персоналу та проводиться робота з впровадження програмного забезпечення);

-         придбати телемедичне обладнання для АЗПСМ с.Штепівка, с.Будилка, с.Михайлівка, с.Василівка, с.Ворожба, с.Рябушки, с.Малий Витороп. Загальний обсяг фінансування передбачає 990,0 тис. гривень, в тому числі кошти районного бюджету 99,0 тис. гривень.