Міськрайонна газета

ПРО СТАН ДОТРИМАННЯ ПРАВ ДІТЕЙ, ЩО ПОЗБАВЛЕНІ БАТЬКІВСЬКОГО ПІКЛУВАННЯ

З інформацією по даному питання в ході проведення апаратної наради присутніх ознайомила начальник служби у справах дітей Т.Хоменко

Відповідно до чинного законодавства України служба у справах дітей Лебединської районної державної адміністрації забезпечує соціально – правовий захист дітей, а особливо тих, які потребують додаткової уваги з боку держави: дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах.

          На первинному обліку служби у справах дітей Лебединської районної державної адміністрації перебуває 46 дітей. Під опікою перебуває 21 дитина. Станом на 22.05.2019 сімейними формами виховання охоплено 89,1% дітей від загальної кількості дітей, що перебувають на обліку служби у справах дітей. На території Лебединського району функціонує 6 прийомних сімей, в яких виховується 13 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

         Службою у справах дітей Лебединської районної державної адміністрації спільно з Лебединським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді обстежуються умови проживання прийомних сімей, сімей опікунів та піклувальників, вивчаються їхні проблеми та потреби, в разі необхідності надається відповідна допомога у вирішенні проблемних питань.

Основним пріоритетом державної політики у сфері захисту прав дитини є створення умов для реалізації права кожної дитини на виховання в сім’ї. Протягом 2018 року статус дітей, позбавлених батьківського піклування надано 6 дітям, 5 з яких влаштовано під опіку, 1 – влаштовано в прийомну сім’ю.

З метою формування у населення культури усиновлення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, створення прийомних, патронатних сімей та дитячих будинків сімейного типу працівниками служби у справах дітей Лебединської районної державної адміністрації 28.02.2019 та 13.03.2019 проведено семінари для безробітних громадян на тему: «Механізм створення патронатних та прийомних сімей» на базі Лебединської міськрайонної філії Сумського обласного центру зайнятості та опубліковано статтю в місцевій газеті «Життя Лебединщини» на тему: «Шукаємо патронатних вихователів!».

Одним із пріоритетних напрямків роботи служби у справах дітей Лебединської районної державної адміністрації є виявлення та постановка на облік дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах. Соціальна робота з сім’ями, в яких батьки ухиляються від виконання своїх батьківських обов’язків та ведуть асоціальний спосіб життя, проводиться з метою збереження біологічної сім`ї, відновлення її функціональної спроможності щодо виховання дітей. 

         З метою реалізації прав дитини на життя, охорону здоров’я, освіту, соціальний захист, сімейне виховання при Лебединській районній державній адміністрації діє комісія з питань захисту прав дитини. З початку 2019 року проведено 5 засідань, на яких розглянуто проблеми 16 сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах. На засіданні комісії з питань захисту прав дитини 17.04.2019 також розглядалося питання про вдосконалення соціального захисту дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах визначеного постановою Кабінету Міністрів України від 03.10.2018 р. №800 «Деякі питання соціального захисту дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, у тому числі таких, що можуть загрожувати їх життю та здоров’ю».