Міськрайонна газета

ПРО РОЗВИТОК ПІДПРИЄМНИЦТВА, РЕГУЛЯТОРНУ ПОЛІТИКУ ТА СПОЖИВЧИЙ РИНОК ЗА 2016 РІК

З початку року державним реєстратором зареєстровані 30 суб’єктів малого підприємництва (з них: 29 – фізичних осіб-підприємців, 1 – юридична особа), а всього станом на 01.01.2017 в районі зареєстровані 701 суб’єкт підприємницької діяльності – 446 фізичних осіб-підприємців та 255 юридичних осіб

У той же час припинили діяльність 28 фізичних осіб-підприємців та 1  юридична особа. Зменшення кількості суб’єктів підприємницької діяльності спричинене зняттям із реєстрації суб’єктів господарювання, які не функціонують.

У районі працює центр надання адміністративних послуг для населення району, який надає 70 адміністративних послуг. За 2016 рік через центр надані 12137 адміністративних послуг та 13500 консультацій.

З метою здійснення державної регуляторної політики протягом 2016 року прийняті 12 регуляторних актів відповідно до чинного законодавства. Станом на 01.01.2017 в районі діє 65 регуляторних актів: 1 – Лебединської районної державної адміністрації, 2 – Лебединської районної ради, 62 – сільських рад.

На виконання заходів «Програми підтримки малого та середнього підприємництва у Лебединському районі на 2013-2016 роки» для сільських голів проведений семінар на тему «Про засади державної регуляторної політики в органах місцевого самоврядування». Для суб’єктів підприємницької діяльності проведений інформаційно-роз’яснювальний семінар на тему «Розвиток підприємництва у галузі садівництва та переробки плодоовочевої продукції».

У вересні 2016 року проведений День підприємця та районний конкурс на звання «Кращий підприємець Лебединщини 2016 року». Переможці конкурсу нагороджені подарунками і грамотами голів Лебединської районної державної адміністрації, Лебединської районної ради, ради підприємців при Сумській обласній державній адміністрації.

Торговельне обслуговування населення району здійснюють 125 підприємств роздрібної торгівлі, в тому числі: 117 магазинів та 8 кіосків.

У 2016 році згідно плану розвитку споживчого ринку відкритий 1 та відновлена робота 1 закладу торгівлі – магазини продовольчих товарів ФОП Мартиненко М.М. у с. Залізничне та ФОП Бойко Т.М у с. Даценківка, відкритий 1 заклад побутового обслуговування населення –  перукарня «Фея», ФОП Насоненко А.С. у с. Бишкінь (100% до прогнозних показників, визначених Програмою економічного і соціального розвитку Лебединського району на 2016 рік).

Побутовим обслуговуванням населення району займаються 9 закладів побуту. Проводиться виїзне побутове обслуговування населення приватними підприємцями з міста Лебедин за наявності заявок.

У галузі ресторанного господарства працюють 5 закладів (дві закусочні, два бари та кафе) на 136 посадочних місць.

Стаціонарні ринки на території Лебединського району відсутні. До віддалених сільських населених пунктів здійснюється виїзна торгівля Штепівським ССТ та приватними підприємцями: Тимощук М.Ф., Джамалов Х.Р-О., Краснобрижий С.В., Кузьменко С.М., Ващенко С.М., Захарченко О.М., Холоденко С.Ю., Камчатна М.І., Гельмінтінов А.Ш.

Забезпечення населення хлібом та хлібобулочними виробами, особливо у віддалені села, здійснюють приватні підприємці:  Музгін Т.П., Шеремет О.М., Усенко С.Н. та ПП «Контакт».

З метою стабілізації цін, на виконання розпорядження голови Лебединської районної державної адміністрації від 20.04.2012 № 147-ОД «Про забезпечення контролю за ціновою ситуацією на споживчому ринку району», оперативною робочою групою з контролю за ціновою ситуацією на споживчому ринку району проведені обстеження 46 суб’єктів господарювання у 14 сільських радах щодо дотримання вимог державного регулювання цін на окремі продовольчі товари та законодавства у сфері безпеки і якості продукції, наявності документів щодо її походження та права на реалізацію.

На виконання заходів Програми за 2016 рік підприємства району брали участь у проведенні районних та обласних ярмарків. Протягом 2016 року сільгосппідприємства та товаровиробники приймали участь у 156 ярмаркових заходах.