Міськрайонна газета

РОЗПОЧАТО ПРОЦЕС ДЕРЖАВНОЇ РЕЄСТРАЦІЇ ПОТУЖНОСТЕЙ ОПЕРАТОРІВ РИНКУ

Із опублікуванням в Офіційному віснику України (№26) 08.04.2016 року наказу Мінагроплітики від 10 лютого 2016 року №39 «Про затвердження Порядку проведення державної реєстрації потужностей, ведення державного реєстру потужностей операторів ринку та надання інформації з нього заінтересованим суб’єктам», зареєстрований в Мінюсті 12 березня 2016 року за №382/28512, розпочато процес державної реєстрації потужностей.

Згідно вимог даного наказу оператори ринку харчових продуктів, які провадять діяльність,що не вимагає отримання експлуатаційного дозволу, зобов’язані у 30 денний термін зареєструвати потужності, які використовуються на будь – якій стадії виробництва та/або обігу харчових продуктів.

Для державної реєстрації та присвоєння особистого реєстраційного номера потужності Ви, як суб’єкт господарювання, зобов’язані подати до   управління Держпродспоживслужби в Лебединському районі – заяву про державну реєстрацію потужності.

Державна реєстрація здійснюється протягом 15 днів після отримання заяви про таку реєстрацію, про що Вам буде надіслано повідомлення .

 Державна реєстрація здійснюється безоплатно.

 До операторів ринку, які повинні зареєструватися відносяться:

 - суб’єкти господарювання які провадять діяльність, пов’язану з первинним виробництвом та/або транспортуванням та/або зберіганням та/або продажем харчових продуктів, які не потребують дотримання температурного режиму та можуть зберігатися при температурі вище 10 °C, залишаючись придатними для споживання людиною;

- заклади громадського харчування;

- потужності, які здійснюють виробництво харчових продуктів, інгредієнтами яких є виключно продукти рослинного походження та/або перероблені продукти тваринного походження;

Оператор ринку відповідальний за достовірність інформації, вказаної ним у  заяві про державну реєстрацію.

Передбачено безперервний та безоплатний доступ громадськості до державного реєстру на офіційному сайті Держпродспоживслужби.

Державній реєстрації підлягає кожна окрема потужність оператора ринку.

У разі невиконання передбачена відповідальність за порушення Закону України ««Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» (ст.64): виробництво, зберігання харчових продуктів на незареєстрованих потужностях тягне за собою накладення штрафу на юридичних осіб – у розмірі від 23 до 30 мінімальних заробітних плат; для фізичних осіб – підприємців – у розмірі від 8 до 15 мінімальних заробітних плат.

Консультації, роз’яснення стосовно державної реєстрації потужностей надаються в  управлінні Держпродспоживслужби в Лебединському районі.