Міськрайонна газета

ДЕЩО ПРО ТОРГІВЛЮ І ПОБУТОВЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ В ЛЕБЕДИНСЬКОМУ РАЙОНІ

 

Торговельне обслуговування населення району здійснює 124 підприємства роздрібної торгівлі, в тому числі 117 магазинів та 7 кіосків.

 

У вересні поточного року відновив роботу 1 заклад торгівлі – магазин змішаних товарів у с.Малий Вистороп ФОП Ткаченко С.В.

 

Побутовим обслуговуванням населення району займаються 10 закладів побуту. Проводиться виїзне побутове обслуговування населення приватними підприємцями з міста Лебедин за наявності заявок.

 

У галузі ресторанного господарства працюють 5 закладів (дві закусочні, два бари та кафе).

 

Стаціонарні ринки на території Лебединського району відсутні. До віддалених сільських населених пунктів здійснюється виїзна торгівля приватними підприємцями: Тимощенко М.Ф., Джамалов Х.Р-О.,  Краснобрижий С.В., Кузьменко С.М., Ващенко С.М., Захарченко О.М., Холоденко С.Ю. та Штепівське ССТ.

Забезпечення населення хлібом та хлібобулочними виробами, особливо у віддалені села, здійснюють приватні підприємці: Музгін Т.П., Цап Г.А., Шеремет О.М., Усенко С.Н., ПрАТ «Лебединський хлібозавод» та                            ПП «Контакт».

З метою формування стимулюючих механізмів підтримки підприємницької діяльності щороку проводиться районне свято «День підприємця» та конкурс «Кращий підприємець року». Цього року його переможцями стали:

- у номінації «Кращий сільськогосподарський кооператив» – ТОВ «Рябушківський бекон», с.Рябушки, директор Вощенко Ігор Борисович. Це підприємство також отримало диплом голови Сумської обласної державної адміністрацій у номінації «Кращий сільськогосподарський кооператив»;

- у номінації «Краща жінка – підприємець» – фізична особа-підприємець, Мар’єта Олена Григорівна, с.Ворожба;

- у номінації «Кращий підприємець – фізична особа» у сфері торгівлі – фізична особа-підприємець Авраменко Микола Олександрович, с.Межиріч;

 - у номінації «Кращий молодий підприємець» – фізична особа-підприємець Василенко Надія Володимирівна, с.Михайлівка.

Усі переможці конкурсу були нагороджені грамотами голів Лебединської  районної державної адміністрації та районної ради.

Суб’єктам малого та середнього підприємництва району забезпечувався вільний доступ до участі у процедурах закупівлі товарів, робіт і послуг за кошти місцевих бюджетів. Упродовж 9 місяців 2014 року за участі малого і середнього бізнесу виконані 72 регіональні замовлення, загальна сума коштів за укладеними договорами для закупівлі товарів, робіт і послуг за рахунок коштів місцевих бюджетів становила 2,7 млн. гривень.

Важливою умовою успішного розвитку підприємництва є професійна підготовка, перепідготовка і підвищення кваліфікації кадрів для сфери малого і середнього підприємництва. Так, станом на 01.10.2014 пройшли професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації   26 осіб за професіями, орієнтованими на мале підприємництво. Крім того, за замовленнями роботодавців направлено на підвищення кваліфікації, в тому числі шляхом стажування та на курси цільового призначення 93 особи.

Проведені 24 виїзні консультації на підприємства та організації району з метою роз’яснення та  дотримання вимог законодавства щодо здійснення підприємницької діяльності. Кожен із зазначених заходів включає блок мотивації до праці, активної позиції на ринку праці, влаштування власного життя, в тому числі й шляхом започаткування власної справи.