Міськрайонна газета

АКТУАЛЬНИМ ПИТАННЯМ СЬОГОДЕННЯ Є СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК МАЛОГО І СЕРЕДНЬОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА

 

У сучасних умовах саме з малим і середнім підприємництвом пов’язується надія на швидкі позитивні структурні зміни в економіці, створення умов для розширення та впровадження ринкових реформ.

Під керівництвом першого заступника голови райдержадміністрації Ю. Пархоменка відбулось засідання координаційної ради районної державної адміністрації з питань розвитку підприємництва.

За інформацією начальника відділу економічного розвитку і торгівлі О. Лихини, районна Програма розвитку малого та середнього підприємництва у Лебединському районі на 2013-2014 роки є одним з важливих інструментів реалізації на районному рівні державної політики розвитку малого та середнього підприємництва, політики зайнятості населення та інвестиційно-інноваційної стратегії держави.

Одним з основних показників, що характеризують процес становлення малого бізнесу є кількість діючих суб'єктів малого підприємництва.

Станом на 01.01.2014 в районі зареєстровано 715 суб’єктів малого підприємництва, з них підприємців-фізичних осіб – 458 одиниць, юридичних осіб – 257 одиниць.

Від суб’єктів малого і середнього підприємництва до бюджетів усіх рівнів у 2013 році надійшло 861,0 тис. гривень, що на 50,9 % більше минулорічного показника.

Суб’єкти малого і середнього підприємництва постійно залучаються до виконання державних і регіональних (місцевих) замовлень, закупівлі товарів, робіт та послуг за рахунок бюджетних коштів.

На виконання заходу фінансово-кредитної та інвестиційної підтримки у 2013 році в рамках програми сільськими радами району практикується застосування нульових та пільгових ставок з податків і зборів для новостворених переробних підприємств та для усіх підприємців початківців сільської місцевості протягом 1 року з моменту реєстрації підприємницької діяльності.

З метою підготовки кадрів для середнього та малого підприємництва міськрайонним центром зайнятості організовано професійне навчання та перенавчання для безробітних громадян з урахуванням ринку праці. Таким професійним навчанням та перенавчанням протягом 2013 року охоплено 43 особи за професіями, орієнтованими на мале підприємництво, 126 осіб – шляхом стажування під конкретне замовлення роботодавців. Сім жителів району отримали одноразову допомогу для організації підприємницької діяльності в сумі 60,8 тис.гривень.

Посилена увага приділяється навчанню за професіями, що розширює можливості залучення до підприємницької діяльності та відкриття власної справи. Для безробітних, які вирішили спробувати себе у бізнесі, було проведено 4 семінари з організації підприємницької діяльності, на який запрошено 56 безробітних громадян.