Міськрайонна газета

РАННЄ ВИЯВЛЕННЯ НОВОУТВОРЕНЬ - ОДИН ІЗ ШЛЯХІВ РОЗВ'ЯЗАННЯ ПРОБЛЕМИ ОНКОЗАХВОРЮВАНОСТІ

З метою поліпшення ефективності профілактики онкологічних захворювань, раннього виявлення та лікування онкохворих полегшення стану їх життя рішенням сьомої сесії шостого скликання Лебединської міської районної ради в 2011 році була прийнята районна програма боротьби з онкологічними захворюваннями на період до 2016 року. Метою даної програми було створення умов реалізації у місті Лебедин та району Закону України «Про затвердження загальнодержавної програми боротьби з онкологічними захворюваннями на період до 2016 р.», спрямованої на підвищення ефективності здійснення заходів з профілактики, раннього виявлення злоякісних новоутворень, підвищення питомої ваги одужання, доступності медичної допомоги для онкохворих, зниження рівня смертності протягом року після встановлення діагнозу, особливо злоякісних новоутворень таких локалізацій, як рак шийки матки, молочної та передміхурової залоз, зниження рівня інвалідності від злоякісних новоутворень, збільшення тривалості та поліпшення якості життя онкологічних хворих.

З метою раннього виявлення злоякісних пухлих в КУ Лебединська ЦРЛ проводиться медичний огляд міського та сільського населення та диспансерне спостереження за хворими з передпухлинною патологією. Так, на «Д» обліку з передпухлинними захворюваннями знаходиться 1090 хворих, із них взяті вперше в житті - 79 осіб, оздоровлено - 1069 чол., що становить 98,1%.

Онкологічна захворюваність населення по району (показник на 10 тис. населення) складає 408,1. На "Д" облік з приводу онкологічних захворювань знаходиться - 1424 чол., із них зареєстровано вперше в житті - 155 чол. Онкозахворюваність серед жителів в району в 4 ст. виявлених вперше в 2016 році складає 4,1%. Померло за 2016 рік - 67 чол., в тому числі осіб Рівень захворюваності та смертності від раку по підвищується через несприятливу екологічну ситуацію та старіння населення.

За даними НКІР, через невчасну діагностику онкозахворювань 30% хворих помирає протягом першого року після встановлення діагнозу, із них 30% особи працездатного віку.

У структурі загальної смертності населення онкозахворюваність становить до 15%.

Провідним напрямком у наданні онкологічної допомоги є своєчасність діагностики новоутворень, від чого залежить безпосередні та віддалені результати лікування онкохворих. На даний час залишається проблемним питанням закупівля рентгенологічного обладнання для раннього виявлення злоякісних новоутворень та передпухлинної патології.

Спеціальне лікування онкохворим надається в онкологічних закладах, з використанням хірургічного, променевого, хіміотерапевтичного методів лікування та значних витрат на хіміотерапевтичні препарати.

У завершальній стадії онкологічного процесу хворі потребують симптоматичного лікування та хоспісної допомоги, яке вони отримують у відділенні паліативної та хоспісної допомоги, розрахованому на 15 ліжок. За 12 міс. 2016 року у відділенні перебувало 15 чол. з онкологічною патологією у термінальній стадії.