Міськрайонна газета

У Лебединському районі протягом березня проведено місячник боротьби із захворюванням на туберкульоз

 

Під головуванням заступника голови райдержадміністрації І. Легкого  відбулась робоча нарада з питання відзначення Всеукраїнського дня боротьби із захворюванням на туберкульоз та проведення  місячника  боротьби з туберкульозом у  Лебединському районі.

Вважається, що немаловажною причиною стрімкого поширення епідемії туберкульозу в Україні є необізнаність, непоінформованість громадян щодо шляхів уникнення цього захворювання, важливості його своєчасного лікування та профілактики у повсякденному житті. Саме тому, щорічно в нашому районні протягом березня проводяться різноманітні профілактично – просвітницькі заходи, метою яких є поінформувати про глобальну епідемію туберкульозу якомога більше людей і дати всім зрозуміти, що чинити опір цій хворобі можна і треба.

В ході заходу розглянуто низку важливих питань. Серед іншого, проаналізовано епідемічну ситуацію з туберкульозу у Лебединському районі, проведено презентацію проекту соціально-психологічного  супроводу осіб звільнених з місць позбавлення волі  хворих на  мультирезистентний туберкульоз, які отримують лікування  на амбулаторному етапі.
Проблемою для України є зростання хіміорізстентного  туберкульозу, частота хіміорезистентності (нечутливості мікобактерій до протитуберкульозних ліків) серед вперше виявлених випадків становить близько 20% серед повторних випадків – до 75%. Велика кількість хворих з резистентними формами туберкульозу прибувають з місць позбавлення волі. Попередженням розвитку резистентного туберкульозу є безперервне лікування протитуберкульозними ліками. Лікування туберкульозу – безкоштовне.

Для зниження захворюваності на туберкульоз актуальним питанням є своєчасне виявлення хвороби, для цього щорічно проводиться безкоштовне флюорографічне обстеження населення, в першу чергу з груп ризику, стаціонарними та пересувними флюорографами.
Велика увага приділяється бактеріоскопічному обстеженню населення з підозрою на туберкульоз, що сприяє виявленню, ізоляції хворих та попередженню розповсюдження інфекції. 
Протягом поточного року у центральній районній лікарні на диспансерному обліку з приводу турбелькульозу знаходились 146 осіб. Зусилля загально лікарняної мереж, протитуберкульозних закладів та громадських організацій зосереджуються на покращенні амбулаторного лікування хворих. Присутніх поінформовано щодо заходів Товариства Червоного Хреста з проведення місячника боротьби з туберкульозом.