Міськрайонна газета

ЩО ТАКЕ РОЗДІЛЬНЕ ЗБИРАННЯ СМІТТЯ?

В процесі своєї життєдіяльності людина, навіть не бажаючи, та все ж є причиною того, що кількість твердих побутових відходів (надалі ТПВ) збільшується. Якщо розділити 35 мільярдів тонн ТПВ (яке знаходиться лише на полігонах) на приблизно 46 мільйонів українців, то вийде по 760 тон на кожного.

Та все ж людина може вплинути на подальшу «долю» тих відходів, які вона викидає. За будь-яких умов у боротьбі ТПВ вирішальну роль відіграє особисте ставлення кожного з нас до цієї проблеми. Найперше, це сортування. За словами фахівців, розділення ТПВ, зменшить до 40% кількість відходів, що йдуть на сміттєзвалища. 

Поводження з побутовими відходами є одним з пріоритетних і найважливіших напрямків як господарської, так і природоохоронної діяльності. Воно включає в себе дії, спрямовані на запобігання утворенню відходів, їх збирання, перевезення, зберігання, перероблення, утилізацію і захоронення, включаючи контроль за цими операціями та нагляд за місцями захоронення.

Відомо, що кожного дня у середньому мешканець міста чи села викидає 1—2 кг ТПВ. В Європі рекордними показниками організованості можуть похвалитися швейцарці й німці, які не лінуються віднести електричні елементи в одне місце, скляні пляшки вкинути в один контейнер, пластикові - в другий, папір - в третій, органічні рештки - в четвертий... У нас справи з ТПВ набагато гірші.

Роздільне збирання ТПВ є одним з варіантів ефективного вирішення проблем у сфері поводження з ними. Користь роздільного збирання ТПВ населенням виявляється, зокрема, у зменшенні навантаження на звалища твердих побутових відходів, збереженні природних ресурсів, покращення екологічного стану.

Для досягнення мети необхідно:

- зменшити обсяг захоронення твердих побутових і негабаритних відходів шляхом їх сортування та відправлення на подальшу переробку; 

- створити умови для сортування ТПВ на стадії збору шляхом придбання спеціальних контейнерів для їх роздільного накопичення;

- створення умов для миття контейнерів шляхом облаштування спеціального майданчика.

Запровадження роздільного збирання ТПВ та застосування інноваційних підходів щодо комплексного вирішення проблеми, допоможе вирішити нарізні проблеми, пов'язаних з ТПВ у Лебединському районі.

Головне правило, яке треба запам’ятати: змішані відходи – це сміття; роздільно зібрані відходи – це ресурси, тобто такий матеріал, з якого можна виробити нові корисні речі. Слід пам’ятати, що відповідальність за чистоту населеного пункту несе не тільки влада, а і кожен громадянин. Якщо всі ми не стоятимемо осторонь проблеми чистоти довкілля, то і станемо жити чистіше, а отже, краще.