Міськрайонна газета

ЩОДО КОШТОРИСНОЇ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ ПРИ ВИЗНАЧЕННІ ВАРТОСТІ БУДІВНИЦТВА

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України відповідно до Порядку розрахунку розміру кошторисної заробітної плати, який враховується при визначенні вартості будівництва об'єктів (далі - Порядок), затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 20 жовтня 2016 року № 281, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 11 листопада 2016 року за № 1469/29599 (зі змінами, внесеними наказом Мінрегіону від 20.02.2017 № 33, зареєстрованим у Мін’юсті 28.02.2017 за № 273/30141), повідомляє.

Орієнтовний розмір кошторисної заробітної плати, який доцільно враховувати у 2017 році при визначенні вартості будівництва об'єктів, що споруджуються із залученням бюджетних коштів, коштів державних і комунальних підприємств, установ та організацій, а також кредитів, наданих під державні гарантії, складає від 3590 до 5500 гривень, що відповідає середньому розряду складності робіт у будівництві 3,8 при виконанні робіт у звичайних умовах.

Цей показник призначений для врахування замовниками (інвесторами) при визначенні вартості будівництва на стадії розроблення проектної документації. По кожному конкретному об’єкту замовники будівництва приймають рішення щодо рівня кошторисної заробітної плати у складі вартості будівництва, виходячи з виду будівництва (нове будівництво, реконструкція, реставрація, капітальний ремонт) та особливостей здійснення будівельних робіт на об’єкті будівництва.

Разом з тим для врегулювання проблемних питань залежно від стадії інвестиційного процесу (розробка проектної документації, підготовка тендерної пропозиції учасника конкурсних торгів (договірна ціна), проведення взаєморозрахунків за укладеними договорами підряду) цей показник може використовуватись у такий спосіб.

При складанні інвесторської кошторисної документації розмір кошторисної заробітної плати враховується замовником у складі вихідних даних на проектування на підставі розрахунків, виконаних відповідно Порядку розрахунку розміру кошторисної заробітної плати, який враховується при визначенні вартості будівництва об’єктів (затверджено наказом Мінрегіону від 20.10.2016 № 281 та зареєстровано в Мін’юсті 11.11.2016 за № 1469/29599, далі - Порядок).

При складанні ціни пропозиції учасника конкурсних торгів (договірної ціни) підрядник здійснює розрахунок кошторисної заробітної плати (пункти 1 та 2 розділу III Порядку) виходячи із середньомісячної заробітної плати одного працівника в режимі повної зайнятості, яку планує отримувати на об’єкті будівництва, та з урахуванням положень галузевих (міжгалузевих), територіальних угод та колективних договорів.

При взаєморозрахунках за обсяги виконаних будівельних робіт розмір кошторисної заробітної плати визначається виходячи з розміру, розрахованого та передбаченого у договірній ціні. Уточнення можливе якщо договором передбачено порядок та випадки уточнення договірної ціни у зв’язку із зміною вартості трудових ресурсів.

Для проектної документації, яка направлена для здійснення експертизи, вартість трудових ресурсів уточнюється за рішенням замовника виходячи з фінансових можливостей. За цих умов кошторисна частина проектної документації підлягає перерахунку.

При підготовці документації до конкурсних торгів замовники відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі» можуть визначати в критеріях умови щодо визначення розміру кошторисної заробітної плати на підставі розрахунку, виконаного відповідно до Порядку, та встановлення у договорі підряду порядку, випадків та термінів уточнення договірної ціни.

Джерелом покриття додаткових витрат, пов’язаних зі зміною вартості трудових ресурсів на стадії виконання договорів підряду, можуть слугувати кошти на покриття додаткових витрат, пов’язаних з інфляційними процесами, та кошти на покриття ризиків, що передбачені у затвердженій в установленому порядку проектній документації (кошторисній частині цієї документації).

Одночасно повідомляємо, Порядком (пункт 2 розділу II) передбачено можливість встановлення органами місцевого самоврядування розміру кошторисної заробітної плати при здійсненні будівництва) об'єктів за рахунок коштів місцевих бюджетів.

Заступник Міністра                                                                                          Л.Р. Парцхаладзе