Міськрайонна газета

Житлово-комунальне господарство Лебединського району

У дев’яти населених пунктах району є 24 багатоквартирні житлові будинки  загальною площею 18,42 тис.кв.метрів, в яких розміщується 376 квартир.  Із них житловий фонд територіальних громад складає 15,44 тис.кв. метрів (19 будинків, 312 квартир), 4 будинки загальною площею 2,26 тис.кв. метрів відомчого житлового фонду та  один будинок ОСББ. У основному – це 16- квартирні житлові будинки.     

Підприємства, які б працювали в сфері утримання та обслуговування багатоквартирних будинків, у населених пунктах району відсутні. Усі квартири багатоквартирних будинків приватизовані і будинки, практично, знаходяться на самообслуговуванні їх мешканців.

Централізоване теплопостачання в населених пунктах району відсутнє. Багатоквартирний житловий фонд переведено на індивідуальне опалення.

Централізоване водопостачання населення та бюджетної сфери району здійснюється за рахунок підземних вод з мілководних  артезіанських свердловин.

У 34 населених пунктах району функціонує 39 систем централізованого водопостачання, з яких 8 – комунальні, 13 – сільські та 18 – відомчі.

Питною водою з артезіанських свердловин користується 2333 абоненти, що становить 43,8% від кількості дворів, розміщених у селах з наявними системами централізованого водопостачання. Водою користується близько 25% наявного населення району.

Усього в населених пунктах району експлуатується 121,5 км водогонів, 54 свердловини та 48 башт запасу води.

З метою забезпечення всіх категорій споживачів якісними послугами з централізованого водопостачання в районі здійснювались подальші заходи щодо передачі в оренду систем централізованого водопостачання спеціалізованим підприємствам.

На конкурсній основі ТОВ «РВСН» передано в оренду водогони та свердловини в населених пунктах Калюжненської сільської ради та в селах Штепівка, Гринцеве та Межиріч, що дало змогу надавати населенню району більш якісні послуги з централізованого водопостачання.

У 2014 році ТОВ «РВСН» на системах централізованого водопостачання виконано ремонтних та монтажних робіт на загальну суму 172,4 тис.гривень.

Для реалізації загальнодержавної програми «Питна вода України» виконавчими комітетами сільських рад розроблені три проекти з реконструкції систем централізованого водопостачання в селах Калюжне, Штепівка і Сіробабине та проект реконструкції артезіанської свердловини в с. Сіробабине на загальну суму 1 642,618 тис.гривень.

Відповідні матеріали направлені до управління житлово-комунального господарства Сумської обласної державної адміністрації для включення в перелік об’єктів, які будуть фінансуватися з державного бюджету.

Реконструкція системи водовідведення КНС в с. Малий Вистороп Лебединського району загальною кошторисною вартістю 297,456 тис.гривень включена до проекту Регіональної програми розвитку водного господарства та екологічного оздоровлення басейну річки Дніпро на період до 2021 року з фінансуванням із обласного фонду ОНПС. Замовником робіт виступає управління житлово-комунального господарства Сумської облдержадміністрації. Роботи планується розпочати після підтвердження фінансування.

На виконання районної Програми «Сільська криниця» у поточному році виконавчими комітетами сільських рад очищено 13, відремонтовано 30 громадських колодязів у населених пунктах району.

На виконання заходів Програми з різних джерел фінансування залучено 30,96 тис.гривень, у тому числі 25,5 тис.гривень коштів сільських бюджетів та 5,46 тис. гривень кошти громади та інвесторів.

 У 2014 році  в 22 населених пунктах району відновлено 61,595 км мереж зовнішнього освітлення, встановлено 458 світлоточок.

За рахунок коштів сільських бюджетів Лебединським РЕМ у поточному році проведені роботи по реконструкції вуличного освітлення сіл Руда, Будилка, Рябушки, Первомайське на суму 136,11 тис. гривень.

За  рахунок коштів обласного бюджету  проведена  реконструкція вуличного освітлення  в селах Бишкінь, Боровенька, Михайлівка, Штепівка на суму 68,0 тис. гривень.

В рамках міжнародної програми Євросоюзу ПРООН (Місцевий розвиток орієнтований на громаду) в с. Межиріч виконані  роботи  по встановленню 15 світильників на сонячних батареях на загальну суму 210,0 тис. гривень, у тому числі 155,6 тис.гривень коштів Євросоюзу.

З відновлення зовнішнього освітлення населених пунктів активно працювали Будильська, Василівська, Великовисторопська, Ворожбянська, Голубівська, Гринцівська, Калюжненська, Курганська, Межиріцька, Червленівська та Штепівська сільські ради.