Міськрайонна газета

ОБЕРЕЖНО, ПТАШИНИЙ ГРИП!!!

По сусідству з Україною зареєстровано спалахи високопатогенного грипу птиці

Відповідно до офіційної інформації Європейського Союзу, на території Польщі, Угорщини, Румунії та Словацької Республіки зареєстровані випадки захворювання на високопатогенний грип птиці. Вище перераховані держави є по кордону сусідами України. Грип птиці – це особливо небезпечне захворювання, яке дуже швидко передається від хворої птиці до здорової та закінчується 100 % загибеллю. Хвороба швидко поширюється територією, особливо там, де є міграційні шляхи дикої перелітної птиці та можливість контакту її з домашньою птицею. До захворювання сприйнятливі усі види птиці. Грип птиці – не лікується.

Важливо знати громадянам особистих селянських господарств, для того щоб вберегти свою птицю та птицю своїх сусідів, потрібно обмежити вигул домашньої птиці, щоб уникнути контакту з дикою перелітною (лебеді, гуси, качки) та синантропною (голуби, ворони, горобці та інші) птицею особливо на території районів, через які проходить міграційний шлях дикої перелітної птиці та території районів, де наявні великі водойми, що може бути місцем перепочинку перелітної птиці в момент міграції.

Важливо знати власникам птахівничих господарств для тогощоб не допустити занесення захворювання на територію господарства, необхідно в період міграції дикої перелітної птиці посилити ветеринарно-санітарні заходи відповідно до «Ветеринарно-санітарних правил для птахівничих господарств і вимог до їх проектування». Корми зберігати у закритих приміщення (бункерах), щоб уникнути контакту його з іншою птицею.

Якщо у Вас захворіла чи загинула птиця або Ви виявили загибель дикої перелітної птиці на водоймах - НЕГАЙНО повідомляйте спеціаліста ветеринарної медицини, який обслуговує дану територію, та/або Лебединське районне управління за адресою: вул. Першогвардійська, 74, м. Лебедин, Сумська обл., тел. (05445) 3-90-77.