Міськрайонна газета

ЛЕБЕДИНСЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ ПОЛІЦІЇ ІНФОРМУЄ! ЯК НЕ СТАТИ ЖЕРТВОЮ ЗЛОЧИНЦІВ!

З настанням весни багато мешканців міста та району пересіли на двоколісний транспорт. І почалася гаряча пора для крадіїв велосипедів, мопедів та скутерів. Бо часто самі господарі, нехтують елементарними заходами безпеки, залишаючи свій транспорт без нагляду

Популярністю у крадіїв користуються самі різні транспортні засоби: і спортивні моделі, і підліткові велосипеди, і навіть безіменні двоколісні.

Крадені велосипеди, скутери та мопеди або збуваються за безцінь в сусідніх районах або розбираються на запчастини для їх подальшого перепродажу.

Так, протягом 2017 року Лебединським відділенням поліції зареєстровано  4 крадіжки мопедів, двох скутерів та 6 велосипедів. При чому всі ці правопорушення скоєно, як правило, у березні-квітні.

Так, 21 березня 2017 року до відділення поліції надійшло повідомлення від жителя міста Лебедин про те, що з приквартиної будівлі шляхом зриву навісного замка було викрадено два велосипеди марки «України» чорного кольору та марки «Азімут камара» чорно-білого кольору.

30 березня до дільничного офіцера поліції звернувся мешканець одного з сіл Лебединського району, та повідомив, що з території ферми вночі зник його велосипед «Україна». Завдяки вжитим заходам особу зловмисника було встановлено, ним виявився мешканець цього ж села.

1 квітня надійшло повідомлення від мешканця міста про те, що внічний час з сараю, що знаходиться біля будинку в центральній частині міста, невідома особа  викрала дитячий велосипед «Десна».

1 квітня жителька  села Бишкінь Лебединського району виявила зникнення з подвір»я господарства велосипеду марки «ХТЗ», після чого  звернулася до поліції. Вжитими заходами розшуку було встановлено особу крадія, ним виявився житель цього ж села, який був вхожий в дане господарство.

20 квітня невідома особа шляхом пошкодження навісного замка проникла до господарського  приміщення в м. Лебедин, звідки викрала велосипед «Авант», що належить 35 річному жителю м. Лебедин.

27 квітня до поліції звернувся житель с. Ворожба, який повідомив,  що в період з 20.00 год. 26.04.17 р. до 07.00 год. 27.04.17 р. на території господарства за місцем  його мешкання, шляхом пошкодження навісного замка, з господарчої будівлі таємно викрадено мопед "GBWCO" в неробочому стані, червоного кольору.

 

2 травня Лебединським відділенням поліції зареєстровано звернення мешканки міста Лебедин, про те, що вночі невідомі зламали  замок гаража та викрали два скутери. Проведеними заходами було встановлено особу зловмисника. Ним виявився  раніше судимий  21 річний мешканець міста Лебедин, якого було затримано за підозрою у скоєнні злочину. На даний час проводиться перевірка щодо можливого співучасника злочину.

В той же час, деякі громадяни безвідповідально ставляться до збереження належного їм майна, сподіваючись, що вони не стануть жертвою злочинців.

Так,  15 березня юнак, який залишив мопед "Ямаха" чорного кольору з салатовими полосами, біля підїзду багатоквартирного будинку без нагляду, через деякий час виявив його відсутність. 

21 квітня до відділення поліції надійшло повідомлення від чоловіка, який повідомив про викрадення належного йому   мопеду "Мустанг". Чоловік повідомив, що вказаний мопед  він залишив на ніч без нагляду біля під’їзду будинку.

29  квітня чоловік 1959 року народження залишив мопед, марки "Альфа" червонного кольору,  державний номер ВМ1020АВ, 2008 року випуску, біля будинку власного господасртва, а на ранок виявив його відсутність. Виїздом слідчо-оперативної групи на місце події було встановлено що  в період часу з 20:00  29.04.2017  до 06:20  30.04.2017  з двору господарства заявника, хвіртку якого  останній звечора зачинив на врізний замок, залишивши ключ в замку, при невідомих обставинах зник мопед марки "Альфа".

За вказаними фактами відкриті кримінальні провадження та проводяться заходи щодо розшуку викраденого майна та встановленя осіб, які скоїли дані кримінальні правопорушення.

То ж  як захистити велосипед від крадіжки?

Перш за все, відмовтеся від ідеї зберігати свій велосипед в наступних місцях:

- на сходовому майданчику;
            - у загальному коридорі;
            - у підвалі;
            - в будь-якому іншому подібному місці з відносно вільним доступом сторонніх людей (в т. ч. сусідів і співробітників по роботі).

Велосипед слід зберігати тільки в квартирі (приватному будинку). Це більш надійне місце.

Припаркувавши велосипед, скутер чи мопед  в людному місці, з високим ступенем ризику угону:

- ніколи не залишайте його поза зоною прямої видимості без нагляду;
           - не відходьте від транспортного засобу далі, ніж на кілька метрів.

Як не стати жертвою угону мототехніки?

- не залишайте скутера та мопеди в неосвітлених та безлюдних місцях без нагляду;

- не залишайте мототехніку з ключем у замку запалювання;

- встановіть додаткові засоби захисту (сигналізація, засоби для блокування замку та керма, фарбування відмінне від заводського, тощо);

- залишаючи мототехніку в гаражі, перевіряйте замки дверей гаражу;

- не передавайте мототехніку у тимчасове користування малознайомим людям.

Якщо ж ви стали жертвою угону!

- негайно повідомити поліцію за телефоном 102;

- щоб не знищити сліди злочину – не підходити до місця, де було залишено мототехніку;

- до приїзду співробітників поліції встановити, якщо це можливо, свідків події;

- після приїзду співробітників поліції передати їм  ідентифікаційний паспорт мототехніки та повідомити необхідну інформацію.