Міськрайонна газета

НА ЛЕБЕДИНЩИНІ ВШАНОВУВАЛИ ЛІКВІДАТОРІВ АВАРІЇ НА ЧАЕС - ПРАЦІВНИКІВ ПРАВООХОРОННИХ ОРГАНІВ

З плином літ Чорнобиль  стає історією, сумною історією, яка потроху забувається і все менше бентежить душу та серце. Але забути його несила тим, хто безпосередньо брав участь у ліквідації аварії, поклавши власне здоров’я та життя на вівтар спасіння людей та Батьківщини

З отриманням повідомлення про аварію на Чорнобильській АЕС було піднято по тривозі та направлено в зону аварії 4 тисячі працівників міліції. Серед них і зведений загін УВС Сумського облвиконкому в кількості 205 співробітників, в тому числі 18 працівників Лебединського РВ ВС, один з яких, на той час ще капітан міліції Нерозя Микола Петрович, був командиром другої роти в складі 55 чоловік.

Наші земляки в складі авто та піших патрулів виконували завдання по охороні громадського порядку в м.Чорнобиль, забезпечували пропускний режим в зону на чотирьох КПП. Крім того, проводили оперативні відпрацювання евакуйованих населених пунктів, завданням яких було виявлення осіб, які повернулися на евакуйовану територію, а також захист покинутого майна від мародерів та злочинців, які проникали на територію зони.

З нагоди відзначення 31 роковин з дня аварії на Чорнобильській атомній електростанції в Лебединському відділенні поліції 26 квітня 2017 року відбулося вшанування ветеранів ОВС – ліквідаторів аварії на ЧАС та вдов  померлих ліквідаторів.

З словами вдячності звернувся до присутніх начальник відділення поліції Цуріков Олег Миколайович, подякувавши ліквідаторам за самовідданий подвиг, за їх мужність, витримку, відданість обов’язку при вжитті всі можливих, а то й неможливих заходів, для відвернення загрози, яку несла в собі радіація.

Хоч період перебування міліціонерів в зоні, де царював атом, відносно невеликий, наслідки зустрічі з атомною стихією чорною плямою лягли на їхні долі. Тому вже чотирьох з них, на жаль, немає серед нас. Це Микола Петрович Нерозя, Сергій Володимирович Лісний, Анатолій Іванович Дяченко, Іван Лукич Великодний. 

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять тих, хто відійшов у вічність, залишивши нам гідний приклад для наслідування. Їх подвиг в мирний час не можна забувати і з плином літ ми ще більше усвідомлюємо його значимість.

За гідне виконання службового та громадянського обов’язку, мужність, героїзм і самовіддачу, проявлені під час ліквідації наслідків найбільшої у світі техногенної катастрофи та з нагоди Дня Чорнобильської трагедії були оголошені подяки та вручені грамоти ветеранам ОВС Кравченку Миколі Івановичу, Пісковому Миколі Івановичу, Дьяченку Олександру Миколайовичу,  Ярошенку Миколі Юхимовичу, Сімашову Миколі Павловичу, Половому Сергію Миколайовичу, Омельченку Олександру Максимовичу, Сай Віктору Миколайовичу, Костюку Володимиру Івановичу, Забузі Олексію Миколайовичу, Чуйко Павлу Михайловичу, Тіщенку Петру Костянтиновичу.

Висловив вдячність за проявлену мужність при виконанні завдань, пов’язаних з ліквідацією наслідків аварії на ЧАЕС голова Ради ветеранів Лебединського ВП Журба Іван Михайлович.

Привітали ліквідаторів та вдів і вихованці Лебединського міського центру позашкільної освіти.

А після офіційної частини заходу,  присутніх запросили на чаювання.