Міськрайонна газета

БОРОТЬБА З ТОРГІВЛЕЮ ЛЮДЬМИ – ПРІОРИТЕТ ОРГАНІВ ПРОКУРАТУРИ

Надзвичайно актуальною для Сумського регіону, як і для України в цілому, є проблема торгівлі людьми або інша незаконна угода щодо людини. Питання контролю кримінальних правопорушень, пов’язаних з торгівлею людьми, є першочерговим та постійно перебуває у полі зору керівництва Генеральної прокуратури України та прокуратури Сумської області

Правоохоронними органами Сумської області проводиться постійна робота щодо вжиття заходів з виявлення в межах підпорядкованих територій порностудій, кіно- та відеопродукції порнографічного характеру, примусової праці, залучення в боргову кабалу, випадків примусового надання послуг.

Водночас на території Сумської області діє ГО «Професійна ліга соціальних працівників Сумщини», основною метою якої є інформування та надання допомоги особам, які постраждали внаслідок трудової експлуатації та торгівлі людьми (контактний телефон (095) 926-85-04, Е-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. , голова організації – Глоба Едуард Володимирович).

З метою своєчасного та оперативного отримання інформації про вчинені, підготовлювані злочини зазначеної категорії у прокуратурі області створено спеціалізовану «гарячу лінію» тел. (0542) 77-01-22, 098-55-06-915 та Е-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. , на яку може звернутися кожен громадянин.

Нагадую, санкція частини 1 статті 149 КК України «Торгівля людьми або інша незаконна угода щодо людини» карається позбавленням волі на строк від трьох до восьми років.