Міськрайонна газета

ЛЕБЕДИНСЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ ПОЛІЦІЇ ІНФОРМУЄ, РАДИТЬ, ПОПЕРЕДЖАЄ!

УВАГА – ШАХРАЇ!

Поліція застерігає: у зв’язку з соціально-економічною ситуацією останнім часом збільшилася кількість шахрайств на території регіону.

Зловмисники діють за різними «сценаріями», представляючись співробітниками банку, працівниками соціальних служб, поліцейськими і навіть лікарями. Під приводом банківських операцій по банківським  карткам потенційних жертв чи відкупу від неіснуючої кримінальної відповідальності, або й просто з проханням грошової допомоги вони видурюють у останніх всі їх заощадження.

ТОЖ БУДЬТЕ УВАЖНІ!

В жодному разі не довіряйте незнайомим телефонним співрозмовникам! Не поспішайте виконувати вказівки невідомої вам людини і переказувати на чужий банківський рахунок чи передавати посильним гроші! Це  - шахраї!

 Обов’язково   розкажіть своїм близьким родичам, особливо старшому поколінню, про існування такого роду шахрайств

 ПАМЯТАЙТЕ!

Банківський працівник ніколи не буде проводити фінансові операції у телефонному режимі! Для цього вас запросять до приміщення відділення банку, і в тому разі, якщо ви підтвердите свою особу паспортом, спеціалісти у вашій присутності проведуть всі необхідні процедури.

Якщо вам зателефонували з поліції і запропонували «вирішити» питання про не притягнення до кримінальної відповідальності когось з родичів – негайно кладіть слухавку.

Затим наберіть номер «гарячої» лінії «102» і повідомте про дзвінок. Там же ви зможете уточнити інформацію стосовно того, чи й справді вашого родича затримано за вчинення злочину.

 Якщо до вас завітали незнайомці і пропонують купити за низькими цінами продукти харчування, ліки або диво-препарати від усіх хвороб - БУДЬТЕ   ВПЕВНЕНІ  - ЦЕ  ШАХРАЇ!

 ПАМЯТАЙТЕ, ЛІКАРСЬКІ ЗАСОБИ ПРОДАЮТЬСЯ ЛИШЕ У  СПЕЦІАЛІЗОВАНИХ  ЗАКЛАДАХ!

 Не віддавайте заздалегідь гроші незнайомим людям, які прийшли з питань установки у майбутньому антен, вікон, дверей, проведення ремонтних робіт тощо. Завжди вимагайте пред’явлення документів!

 Не вірте тим, хто назвавшись працівником Пенсійного фонду чи іншої установи, розповідає вам про скору грошову реформу.

 Шахраї стверджують, що задля найшвидшого обміну вашої готівки старого зразка на нові банкноти, їм необхідно переписати номери та номінали купюр, що зберігаються у вас вдома. Якщо ви повірите таким людям, і довірите їм в руки  свої заощадження, будьте певні: у схованці, де ви зберігаєте свої статки, або вже порожньо, або гроші підмінені різаним папером. Тож, коли до вас завітали такі «гості» - негайно набирайте «102» або телефонуйте своєму дільничному інспектору поліції!

 Ви маєте знати: грошова реформа в Україні не проводиться, і у найближчий час не планується. Гроші, що зараз перебувають в обігу, не підлягають заміні на нові!

 Коли  ви самі вдома, в жодному разі не впускайте до свого подвір’я, квартири чи будинку чужих та незнайомих людей.

Під приводом  збору харчової або грошової допомоги, попити води, купити пір’я чи навіть переповити дитя, зловмисники можуть зайти до вас додому, і , відволікши увагу, обікрасти. Подібні випадки фіксуються в основному в сільській  місцевості, тому вам при спілкуванні з чужинцями потрібно бути максимально уважними і обережними.

Ще один різновид шахрайства – зняття «порчі», «вінця самотності», зурочення і т.і. Не вірте таким самозваним цілителям та ворожкам!

Під приводом проведення спеціального ритуалу, у жертви виманюється все, що має більш-менш значиму цінність: гроші, золоті чи срібні прикраси, дорогі речі тощо. Особливо актуальна останнім часом ця  пересторога для тих громадян, чиї близькі знаходяться в зоні ведення бойових дій.

Якщо ви помітили незнайомця, який ходить по вашому населеному пункту і стукає  до домівок, не залишайтеся байдужими! Повідомте про нього в поліцію! Можливо, ви врятуєте своїх сусідів від ЗУСТРІЧІ   ІЗ   ЗЛОЧИНЦЕМ!

Якщо до вас завітали незнайомі люди, і представляються соцпрацівниками, працівниками газової служб чи енергозбуту – не поспішайте впускати їх у своє житло! Це можуть бути шахраї! Вимагайте пред’явлення документів, що посвідчують їх особу.

Але якщо вже так склалися обставини і ви стали жертвою злочину, негайно телефонуйте  до поліції за номером «102» (з мобільного безкоштовно).

Тож будьте розсудливими та обережними у спілкуванні з чужими та незнайомими людьми! Дотримуйтесь цих правил, і вам не доведеться стати жертвою шахрайства!