Міськрайонна газета

РІВНІ УМОВИ РЕАЛІЗАЦІЇ ПРАВ ЖІНОК І ЧОЛОВІКІВ В УКРАЇНІ

Низький рівень участі жінок у політичних та суспільних процесах, низька представленість на високих позиціях, патріархальна культура, глибоко вкоріненні ґендерні стереотипи, поширеність ґендерно-обумовленого насильства – лише деякі приклади системної ґендерної нерівності в Україні. 

22.08.2019 заступником начальника Лебединського бюро правової допомоги Євгенією Логвіненко в приміщенні Лебединської районної державної адміністрації серед фахівців служби у справах дітей, центру соціальної служби для сім’ї, дітей та молоді, управління праці та соціального захисту населення, проведено право просвітницький захід на тему : «Рівноправність чоловіків та жінок».

Захід був поділений на три частини. У вступній частині зупинились на тлумаченні таких понять як гендер, дискримінація за ознакою статі, насильство за ознакою статі, висвітлення рівності чоловіків та жінок у сучасному законодавстві України та світі.

«ґендерна рівність - рівний правовий статус жінок і чоловіків та рівні можливості для його реалізації, що дозволяє особам обох статей брати рівну участь у всіх сферах життєдіяльності суспільства. Рівні права жінок і чоловіків - відсутність обмежень чи привілеїв за ознакою статі. Рівні можливості жінок і чоловіків - рівні умови для реалізації рівних прав жінок і чоловіків» - повідомила Євгенія Логвіненко.

У другій частині обговорили механізми забезпечення рівних прав та можливостей жінок та чоловіків.

«Органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування в межах своєї компетенції: забезпечують надання жінкам і чоловікам рівних прав та можливостей, запобігання та протидію насильству за ознакою статі; здійснюють виконання загальнодержавних та регіональних програм з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, запобігання та протидії насильству за ознакою статі; створюють умови для поєднання жінками і чоловіками професійних і сімейних обов'язків; забезпечують доступні соціально-побутові послуги, включаючи догляд за малолітніми дітьми, організацію дошкільного виховання та забезпечення дитячого дозвілля; провадять просвітницьку діяльність з питань ґендерної рівності, запобігання та протидії насильству за ознакою статі; здійснюють збір і поширення інформації про насильство за ознакою статі, а також про загальні та спеціалізовані служби підтримки постраждалих осіб» - розповіла юрист.

Наприкінці заходу обговорили приклади з життєвих ситуацій щодо рівності жінок та чоловіків у громадсько-політичному житті,  соціально-економічній сфері, сфері освіти та засобах масової інформації. Також зупинились на питанні запобігання та протидії насильству за ознакою статі, відповідальності за порушення законодавства України про забезпечення рівних прав та можливостей жінок та чоловіків.

«Нажаль жінки відстають від чоловіків у багатьох областях, включаючи освіту, можливості на ринку праці, представленість у політиці, платню за рівноцінну роботу. Найбільш помітна сфера – порушення трудових прав жінок, зокрема при прийнятті на роботу, звільненні або скороченні, при наданні відпусток по догляду за дитиною тощо».

#БПД #ПравоваДопомога #LegalAid

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = Охтирський місцевий центр –
42706, м. Охтирка, вул. Перемоги,13. тел. (05446) 4-22-23

Великописарівське бюро правової допомоги –
42800,  смт. Велика Писарівка, вул. Ярослава Мудрого,1. тел. (05457) 5-15-20,  

Лебединське  бюро правової допомоги –
42200,  м. Лебедин, пл. Соборна,29. тел. (05445) 2-14-12

Тростянецьке бюро правової допомоги –
42600,  м. Тростянець, вул. Леоніда Татаренка, 4. тел. (05458) 6-60-52

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

Окрім того, в Україні діє єдиний номер з надання безоплатної правової допомоги –

0-800-213-103     (Цілодобово, в межах України – безкоштовно)

Зателефонувавши за ним, Ви зможете дізнатися адреси та контакти центрів у всіх регіонах України та отримати консультацію фахівців.