Міськрайонна газета

ЛЕБЕДИНЩИНА - КРАЙ ВІДКРИТИЙ ДЛЯ СПІВПРАЦІ І ПОРОЗУМІННЯ

 -                Віталій Володимирович, Ви вже довгий час очолюєте громадську раду при районній державній адміністрації. В районі Вас знають, як добру , порядну і досить ініціативну людину. Як Ви можете охарактеризувати свою діяльність?
 -                Так, я очолюю громадську раду протягом 7 років. За останній час на державному рівні ухвалено низку законодавчих актів, спрямованих на утвердження в державі громадянського суспільства. Це зокрема Закон України «Про доступ до публічної інформації», який гарантує право кожного громадянина на інформацію про діяльність органів влади.  Також Указом Президента затверджено Стратегію державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні та першочергові заходи щодо її реалізації.
 Відповідно громадська рада готова взяти участь у втіленні в життя всіх планів, що призведуть до покращення соціально-економічних показників, розвитку духовних та культурних потреб мешканців Лебединщини та їх добробуту. На наших засіданнях, які завжди проходять за участю керівництва району обговорюються важливі питання життєдіяльності району: соціально – економічного розвитку, дотримання трудового законодавства, розвитку соціальної сфери, питання соціального захисту населення, реалізації державної політики у сфері фізичної культури і спорту, функціонування закладів культури на селі,  надання соціальних послуг незайнятому населенню району, водозабезпечення та санітарного стану територій населених пунктів, роботи управління Пенсійного фонду України, підтримки малого підприємництва,  соціальної роботи із сім’ями, дітьми та молоддю, соціального захисту ветеранів, реформування органів місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні та інші актуальні питання.
 В ході обговорення представники різних інститутів громадянського суспільства висловлюють свої пропозиції щодо вирішення проблемних питань району, які обов’язково враховуються при підготовці відповідних розпоряджень, доручень та програм.
 Також члени громадської ради приймають безпосередню участь у районних заходах таких як, проведення щорічної весняної толоки, районного свята «Масляна», урочистостях з нагоди визначних державних свят, засіданнях колегії при райдержадміністрації і засіданнях районної ради.
 Створена електронна приймальня громадської ради. То ж свої питання і пропозиції жителі району можуть присилати на електронну адресу This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.  . Для того, щоб краще планувати роботу громадської ради, потрібно знати, які питання турбують нашу громаду. А найбільш актуальні питання буде включено в план роботи на 2014 рік.
 -                А як ставляться до такого, прямо скажемо, незвичного формату співпраці владні структури?
 -                Треба віддати належне тому, що наші пропозиції владою сприймаються достатньо доброзичливо та уважно.
 Дуже сподіваюсь на те, що наша громадська рада спроможна відіграти провідну роль у співпраці влади і громадянського суспільства за формулою «спільні дії – спільна відповідальність за результат» та предметно наблизити громадян до безпосередньої участі в управління державними справами, що в свою чергу спрацює на підвищення рівнів прозорості й ефективності діяльності органів державної виконавчої влади. А все це, безперечно, піде тільки на користь суспільству.
 Ми плануємо: продовжувати тісно співпрацювати з органами державної влади та органами самоврядування, громадськими організаціями, підприємцями. Тим більше, що і голова райдержадміністрації В. Калита, і голова районної ради О. Гордіяш завжди йдуть нам на зустріч і підтримують всі наші починання.
 -                Чи все з запланованого Вам вдалось зробити?

-                Слід констатувати, що не дивлячись на певні зрушення та досягнення, у нашій діяльності є і певні прорахунки, які були допущені за звітний період. Насамперед, це недостатня активність у роботі громадської ради її членів . І позиція, яку ми вбачаємо - в об’єднанні якомога більшої кількості активних та ініціативних громадян, яким би була небайдужа доля нашого регіону, доля наших людей.

 Вважаю, що з метою покращення діяльності громадської ради доречно було б зустрітися по обміну досвідом з представниками інших громадських рад області.   
 -                І наприкінці нашої розмови, щоб Ви хотіли сказати і побажати лебедицям?
               По – перше , я хотів би звернутись до керівників громадських організацій району. Ми не маємо права помилятися, аби знов починати все з початку. На мою думку, ми зобов’язані докласти всіх зусиль, аби втілити в життя мрії та сподівання, якими живе більшість наших громадян, а сподівання ці прості – жити краще! Тільки сліпий не побачить, а глухий не почує вимоги часу та більшості населення – через об’єднання до співпраці, від співпраці до кращого життя! Приєднуйтесь до нас! Не будьте байдужими! Тож давайте і ми, разом із владою, зробимо все можливе, щоб люди були щасливі, щоб наш регіон розквітав, а з ним розквітала й незалежна Україна.
 А всім жителям Лебединщини хотів би побажати  добробуту, злагоди і благополуччя у родинах.