Міськрайонна газета

ГРОМАДСЬКА РАДА ОБГОВОРЮВАЛА АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ РАЙОНУ

22 травня у райдержадміністрації відбулось засідання громадської ради при Лебединській районній державній адміністрації

На порядку денному обговорювались питання щодо організації і проведення літньої оздоровчої кампанії дітей району та дотримання вимог законодавства по заготівлі молока від населення району. Участь у зібранні взяли: керівництво району, працівники структурних підрозділів райдержадміністрації, представники Департаменту АПР Сумської облдержадміністрації, Лебединського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби у Сумській області, господарств району молоко товарного виробництва, громадяни, які утримують корів.

Як планується провести літню оздоровчу кампанію у навчально-виховних закладах району інформувала громадськість начальник відділу освіти райдержадміністрації Людмила Дудченко. За її словами, всі заклади готові розпочати літнє оздоровлення школярів.  Планується функціонування 25 таборів: 19 пришкільних, 2 профільні, 4 табори праці та відпочинку. Окрім цього на базі 15 шкіл працюватимуть мовні табори. Буде організована літня трудова зайнятість дітей та учнівської молоді: учнівські виробничі бригади, трудові загони старшокласників, шкільні лісництва, ремонтні бригади, бригади благоустрою. Планується оздоровлення школярів у позаміських таборах, туристичні поїздки, походи та екскурсії. На проведення оздоровчо-відпочинкової кампанії у районному бюджеті передбачено 410 тис. гривень. З метою покращення харчування учнів під час оздоровчої кампанії були виділені додаткові кошти у розмірі 80,0 тис. гривень. Представників громадськості особливо цікавили питання організації подорожей дітей за межі району, дотримання правил техніки безпеки під час роботи таборів праці, якості харчування. Ці питання були акцентом у ході організації оздоровчої кампанії у освітян та інших відповідальних служб. Комісією у складі представників відділу освіти райдержадміністрації, Лебединського районного сектору Управління державної служби з надзвичайних ситуацій у Сумській області, Лебединського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області у період з 07 по 11 травня 2018 було вивчено стан готовності закладів освіти району до оздоровчої кампанії. Проведені усі необхідні профілактичні інструктажі, навчання, оформлена уся необхідна документація.

Інформацію Людмили Дудченко доповнила головний спеціаліст сектору молоді та спорту райдержадміністрації Ольга Ігнатова. Вона розповіла про організацію літнього оздоровлення учнівської молоді у позаміських таборах. Право на першочергове надання оздоровчо-відпочинкових послуг мають діти соціально-незахищених категорій: діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, з особливими потребами, постраждалі внаслідок аварії на ЧАЕС, із числа внутрішньо переміщених осіб, діти, батьки яких є учасниками АТО, обдаровані, переможці всеукраїнських учнівських олімпіад, спортсмени.

Жваве обговорення визвало питання заготівлі молока від населення, яке аж ніяк не влаштовують низькі закупівельні ціни. Крім того, вони є «плаваючими». Тобто одні й ті самі заготівельники беруть молоко по різній ціні у сусідніх сільських радах, сусідніх районах. «Це питання неодноразово обговорювалось на нарадах з керівництвом району, з заготівельниками, але на сьогодні так і залишається актуальним», - говорить начальник відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації Борис Лубенський. За оперативними даними, у районі на даний час нараховується 1804 голови корів. У приватних господарствах селян продає молока є єдиним і основним видом заробітку. Станом на 17.05.2018 у більшості сільських рад району закупівельна ціна на молоко становить 3,50 грн. У Лебединському районі існують 2 сільськогосподарські виробничі кооперативи «Слобожанський» і «Лебединський», які займаються переробкою і реалізацією молокопродукції. Вони утримують власну худобу і приймали молоко в населення на території Лебедина, Бишкінської та Рябушківської сільських рад. У зв’язку з не погашеною перед ними заборгованістю з травня 2016 року Роменським молокозаводом, СОК були вимушені тимчасово припинити свою виробничу діяльність. Поряд із цим монополістичні закупівельники блокували їхню роботу.

Як повідомив заступник директора Департаменту агропромислового розвитку – начальник управління організації виробництва та маркетингу агропродукції Сумської обласної державної адміністрації Петро Турчин, питання молока – на постійному контролі й у обласної влади. На даний час заборгованість за молоко по області становить 41 млн.грн, у тому числі по нашому району – близько 3 млн.грн. У І кварталі 2017 року середня закупівельна ціна була 5,30 грн., у поточному році – 4,80 грн. Одним із виходів у цій ситуації обласники вбачають заключення угод між постачальниками та заготівельниками, які зобов’яжуть сторони до виконання взаємних обов’язків. Начальник відділу економічного аналізу, інвестиційної діяльності та розвитку сільських територій Департаменту агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації Любов Придатко розповіла членам громадської ради про державну підтримку аграріїв, основні напрямки Програми розвитку агропромислового комплексу та сільських територій Сумської області на період до 2020 року.

Власні хвилювання монополізацією закупівлі молока крупними молокопереробними підприємствами, які відтісняють мале підприємництво на задній план, висловила фермер Тетяна Хвостенко.

У результаті обговорення основних та ряду інших питань громадською радою були висловлені пропозиції, прийняті рішення.