Міськрайонна газета

ПРАЦЮВАЛА ГРОМАДСЬКА РАДА

У райдержадміністрації відбулось чергове засідання громадської ради при Лебединській районній державній адміністрації

Його проводила голова громадської ради Людмила Рева. Участь у ньому взяли голова райдержадміністрації Віктор Химич, заступник голови районної ради Світлана Горошко, перший заступник голови райдержадміністрації Оксана Лихина, керівник апарату райдержадміністрації Тетяна Павлюк.

На порядок денний були внесені питання:

1. Про організацію підвозу школярів району до загальноосвітніх навчальних закладів.

2. Про соціально-правовий захист дітей.

3. Про відзначення 90-річчя заповідника «Михайлівська цілина».

4. Затвердження плану роботи громадської ради при Лебединській районній державній адміністрації на 2018 рік.

«Школярі до навчальних закладів району підвозяться 100%-во», - інформувала перед представниками громадськості начальник відділу освіти райдержадміністрації Людмила Дудченко. Для підвезення учнів використовуються 19 шкільних автобусів, що повністю задовольняє потребу в них. Організація перевезень дітей шкільними автобусами здійснюється у відповідності до вимог чинного законодавства. Усі транспортні засоби відповідають технічним вимогам, мають протоколи технічного огляду, поліси обов’язкового страхування. Щоденно здійснюються огляди технічного стану автобусів, медичний огляд водіїв, ведеться уся необхідна документація. Членами громадської ради порушувались питання щодо підвезення учнів Червленівської школи, яке вже чимало обговорювалось на місцевому та обласному рівні, зберігання та технічного обслуговування шкільних транспортних засобів, ремонту доріг у районі. На них відповіли Віктор Химич і Людмила Дудченко.

Про стан виконання заходів районної програми соціально-правового захисту дітей, затвердженої сесією районної ради цьогоріч, ґрунтовно розповіла провідний спеціаліст служби у справах дітей райдержадміністрації Інна Сікірницька. Громадськість висловлювала занепокоєння тим, що серед загальної чисельності дітей, позбавлених батьківського піклування, більшість – соціальні сироти. Пропонували радили законним представникам таких дітей дбати про їхнє майбутнє, періодично відкладаючи частину коштів, які отримують від держави на виховання, наприклад, на окремі банківські рахунки чи у інший спосіб.

Наступним питанням було обговорення запланованих районних заходів щодо відзначення у 2018 році 90-річчя Всеукраїнського природного заповідника «Михайлівська цілина», розташованого у в Лебединському районі, поблизу с.Степове Катеринівської сільської ради. Начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації Ганна Богомаз повідомила, що у рамках заходів Програми економічного і соціального розвитку Лебединського району на 2018 рік заплановано: проведення туристичних екскурсій у заповіднику, видання інформаційних буклетів, календарів, організація пересувної виставки документальних і фотоматеріалів про історію створення «Михайлівської цілини», проведення наукових читань із подальшою публікацією наукових статей. Крім того, є домовленість із Сумським інститутом післядипломної освіти та перепідготовки педагогічних кадрів і радіокомпанією «Інкогніто» про реалізацію спільного з відділом культури і туризму райдержадміністрації проекту – створення відеофільму про природний заповідник. Варто зазначити, що усі пропозиції, надані громадською радою стосовно відзначення у 2018 році 90-річчя Всеукраїнського природного заповідника «Михайлівська цілина» у ході підготовки проекту Програми економічного і соціального розвитку Лебединського району на 2018 рік враховані головними розробниками.

Бурхливо і жваво обговоривши основні питання порядку денного члени громадської ради розглянули кілька звернень громадян щодо поштового обслуговування населення Лебединського району. Для надання відповідей і пояснень запросили начальника Лебединського центрального відділення поштового зв’язку Ларису Зеленську.

Останнім затвердили план роботи громадської ради при Лебединській райдержадміністрації на 2018 рік.