Міськрайонна газета

ВАСИЛЬ КАЛИТА: «ВЛАДА ЛЕБЕДИНСЬКОГО РАЙОНУ ЗАВЖДИ ГОТОВА ДО ДІАЛОГУ З ГРОМАДСЬКІСТЮ З НАГАЛЬНИХ ПИТАНЬ, ПРИСЛУХАТИСЯ ДО СЛУШНИХ ПРОПОЗИЦІЙ І РЕКОМЕНДАЦІЙ ЛІДЕРІВ ГРОМАДСЬКОЇ ДУМКИ»

 

30 січня відбулось засідання громадської ради при райдержадміністрації.

 

 «Розвиток громадського суспільства в Україні - надзвичайно важливий процес, оскільки суспільство має усвідомлювати, що все, що відбувається в державі, має відбуватися за участі громади, що налагодження довіри і тісної співпраці між суспільством і владою в умовах впровадження в державі реформ - це одне із ключових завдань Президента України» - зазначив голова райдержадміністрації Василь Калита під час зустрічі з громадськістю.

На початку зустрічі заслухали звіт голови громадської ради Віталія Волощука про діяльність районного ініціативного органу. Він, зокрема, зазначив, що на засіданнях, які проходять за участю керівництва району обговорюються важливі питання життєдіяльності району: соціально – економічного розвитку, дотримання трудового законодавства, розвитку соціальної сфери, питання соціального захисту населення, реалізації державної політики у сфері фізичної культури і спорту, функціонування закладів культури на селі, надання соціальних послуг незайнятому населенню  району, водозабезпечення та санітарного стану територій населених пунктів, роботи управління Пенсійного фонду України, підтримки малого підприємництва, соціальної роботи із сім’ями, дітьми та молоддю, соціального захисту ветеранів, реформування органів місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні та інші актуальні питання. У 2013 році відбулося 6 засідань громадської ради. Члени громадської ради приймали участь у районних заходах святкування Масляної, до Дня Перемоги, культурно – масовому спортивно – оздоровчому святі «Козацькі розваги», із благоустрою, урочистостях з нагоди визначних державних свят, засіданнях колегії при райдержадміністрації, сесіях районної ради тощо. З метою надання безоплатної правової допомоги в районі за ініціативи громадської ради реалізувався проект «Усвідомлений вибір народу». Створена електронна приймальня громадської ради, куди свої питання і пропозиції щодо роботи представників громадських об’єднань можуть надсилати жителі району. Громадська рада затвердила орієнтовний план роботи на 2014 рік, запропонований ініціативною групою. У ході засідання надійшло ряд слушних пропозицій до проекту рішення. Також переглянули персональний склад громадської ради, який до цього налічував 15 членів – лідерів районних громадських організацій. Вирішили, враховуючи подані заяви, ввести до складу ради районну організацію Товариства Червоного Хреста, «Спілку ветеранів Афганістану Лебединського району Сумської області» та районний осередок «За майбутнє дітей України!». За словами громадських активістів позиція, яку вбачають - в об’єднанні якомога більшої кількості активних та ініціативних громадян, яким би була небайдужа доля регіону, доля людей.