Міськрайонна газета

РЕАБІЛІТАЦІЯ ПО-НОВОМУ

Запроваджено новий механізм забезпечення заходами з реабілітації дітей з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу за принципом « гроші ходять за людиною», що дозволить забезпечити адресність, прозорість та підвищити якість надання реабілітаційних послуг.

На виконання Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік», яким передбачені видатки за бюджетною програмою « Реабілітація дітей з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу» Урядом 27.03.2019 прийнята постанова № 309 «Про затвердження Порядку використання у 2019 році коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення реабілітації дітей з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу».

Забезпечення реабілітаційними заходами дітей з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу здійснюється відповідно до індивідуальної програми реабілітації. Обсяг, терміни проведення, місце проведення реабілітаційних заходів для дітей з інвалідністю внаслідок ДЦП визначаються лікарсько-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу при складанні індивідуальної програми реабілітації.

На сайті Міністерства соціальної політики України розміщена інформація про перелік реабілітаційних установ, закладів охорони здоров’я, що здійснюють реабілітаційні заходи для дітей з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу. Даний перелік цих установ буде поповнюватись по мірі надходження заяв від реабілітаційних установ, закладів охорони здоров’я до Фонду соціального захисту інвалідів.

По новому механізму  у реабілітаційній установі ТОВ «Міжнародна реабілітаційна клініка Козявкіна» м. Трускавець, проходила дитина з інвалідністю внаслідок ДЦП Мальцев Антон Сергійович, що мешкає в с. Калюжні.  Метод Козявкіна (система інтенсивної нейрофізіологічної реабілітації) - високоефективна технологія лікування пацієнтів хворих на дитячий церебральний параліч ДЦП, остеохондроз та з наслідками травм і органічного ураження нервової системи. По поверненню батьки Антона висловили вдячність за надану державою можливість пройти курс реабілітації у цій клініці та сподіваються в майбутньому на покращення стану здоров’я свого сина.

За більш детальною інформацією батьки дітей з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу або законні представники дитини можуть звернутися до управління соціального захисту населення Лебединської РДА за адресою: м. Лебедин, вул. Сумська, 12 та за тел. 2-27-09.