Міськрайонна газета

У МІНРЕГІОНІ ВІДБУЛАСЯ ДОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ ЗІ СТВОРЕННЯ ПРОЕКТІВ ПЕРСПЕКТИВНОГО ПЛАНУ СУМЩИНИ

Участь у консультації взяли тимчасово виконуюча обов’язки голови облдержадміністрації Ірина КУПРЕЙЧИК, директор обласного Департаменту економічного розвитку і торгівлі Олександр СІТАК, голови громад та експерти

Заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав НЕГОДА зазначив під час консультації, що завершити формування перспективних планів треба, спираючись на розрахунки, без емоцій і політики.

«Останніми тижнями в регіонах зросла увага до формування спроможних громад. Збільшився і градус дискусій. Але там, де мова йде про планування розвитку територій на роки чи навіть десятиліття, одних емоцій замало. В першу чергу маємо думати про створення громад, здатних забезпечувати людей якісними та доступними послугами. Щоб створити такі громади, потрібні ретельні розрахунки. Я хочу ще раз наголосити – перспективні плани створюються за чіткими критеріями, які вказують на майбутню спроможність громади. При цьому ми з особливою увагою ставимося до вже створених громад. Намагаємося зберегти і навіть підсилити усі ОТГ, які свого часу мали бажання змінюватися, проявили ініціативу і скористалися перевагами реформи», – коментує В’ячеслав Негода.

«За результатами консультації залишились питання щодо окремих районів Сумської області, у тому числі щодо Тростянецького, Сумського та Роменського, які найближчим часом будуть доопрацьовуватися в області», – повідомила керівник Сумського регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою» Марина ЛОБОВА.

Коментуючи результати проведеної в Мінрегіоні консультації, Олександр Сітак, зазначив, що зустріч була конструктивна, спрямована на вирішення питань щодо проблемних адміністративних територій, зокрема Тростянецького, Сумського та Роменського, Конотопського районів.

«Зокрема, щоб остаточно вирішити питання по Тростянеччині, було запропоновано в першій  декаді лютого провести додаткові громадські обговорення серед жителів Білківської, Криниччанської та Люджанської сільських рад щодо їх подальшого майбутнього – в складі Боромлянської чи Тростянецької ОТГ. Нам дали час на доопрацювання цих питань і остаточного бачення Перспективного плану уже з урахуванням консультацій, які відбулися вчора», – повідомив Олександр Сітак.

Як відомо, 20 грудня 2019 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» (щодо спрощення процедури затвердження перспективних планів формування територій громад Автономної Республіки Крим, областей)» №2189 від 30.09.2019. Закон передбачає зокрема, що об'єднання громад надалі відбуватиметься виключно за перспективним планом.

За даними Мінрегіону, затвердженими Урядом перспективними планами формування територій громад покрито вже 90,3 % території країни.