Міськрайонна газета

ВСТУПНУ КАМПАНІЮ ДО ПРОФТЕХІВ ПРОДОВЖЕНО ДО 1 ЖОВТНЯ

Заклади профосвіти, які матимуть недоукомплектовані групи для навчання за кошти регіонального або державного бюджету, можуть продовжити прийом заяв до 1 жовтня

Відповідно до Правил прийому зарахування до закладів профосвіти має завершуватися до початку навчального року, а саме до 1 вересня. Однак у разі невиконанні регіонального або державного замовлення закладам надається можливість провести додатковий набір вступників. Йдеться про набір на окремі професії або спеціальності в межах ліцензованого обсягу закладу.

Загалом цього року було виділено 123 тис 315 бюджетних місць, на яких вступники можуть безоплатно отримати професійну освіту. З них 109 249 місць - це регіональне замовлення, 14 066 - держзамовлення, зокрема 7 287 - за професіями загальнодержавного значення.  

Нагадаємо, що раніше для вступників у заклади профосвіти на сайті МОН було розміщено ТОП найкраще оплачуваних професій. До ТОП-10 професій з високим заробітком увійшли: вишкомонтажник - середній рівень зарплати 20 тис гривень; машиніст трубовигинальної установки пересувної - 19 тис гривень; забійник на відбійних молотках - 17 тис 250 гривень; крановий електрик - 15 тис гривень; лицювальник-мармурник - 15 тис гривень; шоколадник - 15 тис гривень; обвалювач морепродуктів - 10 тис гривень; головний касир - 10 тис гривень; бісквітник - 9 тис 387 гривень; водій тролейбуса - 9 тис 973 гривень.

За матеріалами МОНhttps://mon.gov.ua/ua/news/vstupnu-kampaniyu-do-proftehiv-prodovzheno-do-1-zhovtnya таhttps://mon.gov.ua/ua/news/biskvitnik-elektrik-ta-mashinist-dlya-vstupnikiv-u-zakladi-profosviti-nazvali-najkrashe-oplachuvani-profesiyi