Міськрайонна газета

ПРО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЖИТЛОМ ДІТЕЙ-СИРІТ ТА ДІТЕЙ, ПОЗБАВЛЕНИХ БАТЬКІВСЬКОГО ПІКЛУВАННЯ

Відповідне питання розглядалось в ході проведення чергової апаратної наради, що відбулась під керівництвом голови Лебединської райдержадміністрації В.ХИМИЧА

За інформацією начальника служби в справах дітей Т.Хоменко, постановою Кабінету Міністрів України від 15.11.2017 р. №877 із змінами, внесеними згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 26.06.2019 р. №616 затверджено Порядок та умови надання у 2019 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших  форм, наближених до сімейних, забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа. Основною метою запровадження Субвенції є надання державою фінансової допомоги місцевим органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування для реалізації Національної стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017 – 2026 роки, затвердженої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 07.08.2017 № 526-р. Вищезазначена Національна стратегія передбачає розвиток сімейних або наближених до сімейних форм виховання дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, з метою недопущення потрапляння таких дітей в інтернатні заклади, скорочення кількості дітей даної категорії, які вже перебувають в цих закладах, а також забезпечення дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа житлом.

Зі звітами по даному питанню також виступили Межиріцький сільський голова В.Литвиненко, Будильський сільський голова В.Шкурко та Ворожбянський сільський голова С.Бойко.

На квартирному обліку виконавчого комітету Межиріцької сільської ради перебуває 8 осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та 1 дитина-сирота; Будильської сільської ради – 7;  Ворожбянської сільської ради – 9.

Відповідно до статті 30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» облік громадян, які відповідно до законодавства потребують поліпшення житлових умов; розподіл та надання відповідно до законодавства житла, що належить до комунальної власності належать до власних (самоврядних) повноважень органів місцевого самоврядування. Тому спрямування субвенції на забезпечення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа, житлом не може розцінюватись як виконання цих повноважень.

Субвенція може спрямовуватись на придбання житла або виплату відповідної компенсації виключно дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, після досягнення ними 16 років, осіб з їх числа до досягнення ними 23 років.

Розпорядником субвенції за місцевим бюджетом в частині придбання житла для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа є управління соціального захисту населення Лебединської районної державної адміністрації.

  Субвенція спрямовується на:

- нове будівництво приміщень для розміщення малих групових будинків, житла для дитячих будинків сімейного типу, капітальний ремонт/реконструкцію житла для дитячих будинків сімейного типу, яке перебуває в комунальній власності;

- придбання житла у прийнятих в експлуатацію житлових будинках для дитячих будинків сімейного типу, соціального житла, житла для дітей;

- виплату грошової компенсації за належні для отримання житлові приміщення для дітей з метою придбання житла для зазначеної категорії осіб;

- рецензування звітів про оцінку житла, яке придбавається на вторинному ринку;

- розроблення проектної документації на нове будівництво/капітальний ремонт/реконструкцію житла для дитячих будинків сімейного типу, нове будівництво приміщень для розміщення малих групових будинків.

Відповідно до розпорядження голови Лебединської районної державної адміністрації від 25.07.2019 №152-ОД утворена районна комісія з питань використання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших  форм виховання, наближених до сімейних, забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа, з метою формування пропозицій стосовно потреби щодо спрямування субвенції за напрямками, передбаченими пунктом 4 Порядку та умов надання у 2019 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших  форм, наближених до сімейних, забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа і визначення дітей, яким буде придбано житло або призначено грошову компенсацію.