Міськрайонна газета

ПРО РЕАЛІЗАЦІЮ У ЛЕБЕДИНСЬКОМУ РАЙОНІ ДЕРЖАВНОЇ ПОЛІТИКИ З ПИТАНЬ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ СІМЕЙ З ДІТЬМИ

За словами голови Лебединської райдержадміністрації В.ХИМИЧА, соціальний захист сімей з дітьми є  пріоритетним напрямком  державної соціальної політики та відповідно до Конституції України сім’ї з дітьми перебувають під захистом держави.

З питанням щодо реалізації державної політики з питань соціального захисту сімей з дітьми у ході чергової апаратної наради ознайомила присутніх начальник управління соціального захисту населення Т.Об’єщик.

У районі проживає понад 7,7 тис. сімей, із них 117 багатодітних сімей, у яких виховується 380 дітей. Державна підтримка сімей із дітьми реалізується шляхом надання їм різних видів допомоги.

Протягом 7 місяців 2019 року допомогу у зв’язку з вагітністю в Лебединському районі отримували 37 майбутні матері на загальну суму 84,7 тис. гривень; допомогу при народженні дитини - 356 сімей на суму 2 млн. 929,9 тис. гривень; для  створення належних умов та повноцінного утримання і виховання дитини допомогу при усиновленні дитини продовжують отримувати  4 сім’ї на загальну суму 24,1 тис.гривень. Крім цього, діє підтримка неповних сімей, тобто якщо з певних підстав дитина виховується одним з батьків або взагалі дитина позбавлена батьківського догляду. Тимчасову державну допомогу дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме отримує 7 сімей на суму 22,3 тис. гривень.

         Держава піклується про те, щоб діти позбавленні батьківського піклування та діти-сироти виховувалися в сім’ях. На таких дітей опікунам чи піклувальникам виплачується державна соціальна допомога, яка призначається в розмірі, що становить 2 прожиткових мінімуми для дитини відповідного віку. Для     повноцінного утримання і виховання підопічної дитини вказану допомогу в поточному році отримали 18 опікунів на загальну суму 523,5 тис. гривень.
На дітей, які виховуються в прийомних сім’ях та будинках сімейного типу призначається та виплачується державна соціальна допомога, а батькам-вихователям та прийомним батькам - грошове забезпечення. Максимальний розмір допомоги станом на 01.08.2019 становить 3398,0 гривень для дитини до 6 років та 4236,0 гривень для дитини від 6 до 18 років. На даний час в районі діє 5 прийомних  сімей, де виховується 11 дітей та 1 будинок сімейного типу, в якому виховується 5 дітей.

Також держава не залишає без уваги сім’ї, в яких виховується дитина з інвалідністю. Упродовж семи місяців 2019 року нараховано та виплачено допомогу на суму 699,5 тис. гривень.

З 1 квітня 2019 року запроваджено додатковий вид допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях. Допомога призначається на кожну третю і наступну дитину щомісяця в розмірі 1700,0 гривень. На  даний час 94 сім’ї отримує допомогу на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях, допомогу нараховано та виплачено на суму 593,3 тис. гривень.

Упродовж 6 місяців  2019 року багатодітним сім’ям  надано пільг на суму 157,4 тис. гривень, в тому числі: на житлово-комунальні послуги – на 134,6 тис. гривень, тверде паливо і скраплений газ – на 22,8  тис. гривень. У порівнянні, за 6 місяців 2018 року надано пільг на суму 52,3 тис. гривень, в тому числі: на житлово-комунальні послуги – на 35,1 тис. гривень, тверде паливо і скраплений газ – на 17,2  тис. гривень.

У 2018 році 3 жінкам, які народили та виховали до восьмирічного віку п’ятьох і більше дітей було присвоєно почесне звання України «Мати-героїня». Цим жінкам управлінням соціального захисту населення Лебединської районної державної адміністрації  виплачено одноразову винагороду у розмірі 10 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, установленого на 1 січня  2018 року.