Міськрайонна газета

ПАСІЧНИКИ СУМЩИНИ ОТРИМАЛИ 12,7 МІЛЬЙОНІВ ГРИВЕНЬ ДЕРЖАВНОЇ ФІНАНСОВОЇ ПІДТРИМКИ

За інформацією обласного Департаменту агропромислового розвитку,  наприкінці минулого року 1245 фізичних осіб та 2 господарюючі суб’єкти Сумщини отримали спеціальну бюджетну дотацію за наявні 63,5 тисяч бджолосімей на загальну суму 12,7 мільйонів гривень. Державна фінансова підтримка надаватиметься пасічникам також і в 2021 році

На початку минулого року в усіх категоріях господарств області нараховувалось 122,9 тисяч бджолиних сімей, з яких 121,3 тисячі (99%), утримувалося в господарствах населення. Ними щорічно виробляється близько 4 тисяч тонн меду та до 50 тисяч тонн воску. При цьому мають ветеринарно-санітарні паспорти 2,7 тисяч пасік, а зареєстровані власні виробничі потужності – майже 1,4 тисячі пасічників.

На виконання урядової постанови від 7 лютого 2018 року № 107 наприкінці минулого року 1245 фізичних осіб та 2 господарюючі суб’єкти Сумщини отримали спеціальну бюджетну дотацію за наявні 63,5 тисяч бджолосімей на загальну суму 12,7 мільйонів гривень. Кошти стали додатковими доходами сільських родин та підприємств, що займаються бджолярством й сприятимуть подальшому розвитку галузі.

Державна фінансова підтримка надаватиметься пасічникам й у 2021 році. Більше про умови участі у програмах державної фінансової підтримки галузі бджолярства можна дізнатися на тематичних online-конференціях, що готуються до проведення обласним Департаментом агропромислового розвитку, спільно з Сумською міжрайонною спілкою пасічників, Асоціацією фермерів та приватних землевласників Сумської області у лютому та березні цього року.